Πίνακας περιεχομένων:

Βίντεο: Παρακολουθήστε: Ο Charlie Tanfield τρέχει για ποδήλατο αφού έχασε την ώρα έναρξης Worlds TT

Βίντεο: Charlie Meets his Numbers Friends for Fun | Kids Songs and Nursery Rhymes | @disneyjunior ​ 2024, Ενδέχεται

Δεν είναι σαφές γιατί ο αναβάτης δεν ήταν στη ράμπα, αλλά το ρολόι εκκίνησης δεν περιμένει κανέναν

Η κλίση του Charlie Tanfield στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα U23 Time Trial ξεκίνησε με λιγότερο από ιδανικό τρόπο όταν άργησε να φτάσει στην ράμπα εκκίνησης.

Δεν είναι ξεκάθαρο γιατί δεν βρισκόταν στη θέση του, αλλά το παραπάνω βίντεο της UCI δείχνει τον αναβάτη να τρέχει προς τα σκαλιά και να διασχίζει την πλατφόρμα εκτόξευσης προς το ποδήλατό του, με τον χρόνο του αγώνα να έχει ήδη φτάσει.

Αυτοί που βρίσκονται στη ράμπα φαίνονται σαστισμένοι για την παρουσία ενός ποδηλάτου χωρίς αναβάτη, και μετά παρακολουθούν καθώς ο αναβάτης πηδά στο ποδήλατό του και σπρώχνεται.

Ο Tanfield χάνει στη συνέχεια περισσότερο χρόνο μπαίνοντας πριν ανέβει και φύγει.

Ο υπερασπιστής πρωταθλητής Mikkel Bjerg ήταν ο νικητής της ημέρας, με τον Tanfield να υποχωρεί με 1:32 στην 27η θέση.

Ο Τσάρλι είναι Εθνικός Πρωταθλητής Βρετανίας U23 ενάντια στο ρολόι ενώ ο μεγαλύτερος αδερφός του Χάρι είναι ο Εθνικός Πρωταθλητής των Ηλικιωμένων.

Ωστόσο, εκπροσωπούν τη Βρετανία στη διοργάνωση ανώτερων ομάδων αργότερα αυτή την εβδομάδα ο Alex Dowsett και ο Tao Geoghegan Hart.

Παρόλο που και οι δύο είναι αναβάτες WorldTour και ολοκληρώνονται ρολόι, είναι απίθανο να τερματίσουν στο βάθρο καθώς αναβάτες όπως ο υπερασπιστής πρωταθλητής Tom Dumoulin και ο νικητής της σκηνής του Grand Tour, Rohan Dennis, φαίνονται έτοιμοι να παλέψουν για τη νίκη, με άλλους όπως το Team Sky duo Ο Michal Kwiatkowski και ο Jonathan Castroviejo εκτός στοιχημάτων.